Šrí Lanka s festivalem Buddhova zubu

cena od 69 800 Kč termín: 03.07.2019 délka: 16 dní (zájezd č. 503224)

16 - denní zájezd

Před letním úplňkem ovládne Šri Lanku slavnostní atmosféra a Kandy, srdce ostrova, na 10 dní zrychlí svůj tep. Ulice města opanují slavnostně vyšňoření sloni a nejmohutnější ze všech nese na zádech Buddhův zub, tanečníci divoce tančí a bubeníci přivádějí publikum až na pokraj extáze... Pojeďte s námi zažít tuto jedinečnou atmosféru a navštívit to nej z ostrova Cejlon – Anurádhapuru, Lví skálu, Dambullu, Polonnaruvu, čajové plantáže, Vysočinu i národní parky. Navíc nahlédneme i do severní – tamilské – části ostrova, která se postupně otevírá turistům a nabízí nejen krásné pláže k oddychu.
Velikost skupiny:

6–16 účastníků

Ubytování: hotel ***

Stravování: polopenze

polopenze

Doprava: letecky

Nejbližší volné termíny

termín od termín do počet dní odlet cena od Rezervace
03.07.2019 18.07.2019 16 Praha 69 800 Kč rezervovat

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. - 2. den:Praha – Kolombo – Anurádhapura: přílet na Šrí Lanku a přesun do Anurádhapury – cestou bohatě zdobená pevnost Jápahuva ze 13. stol. zvaná Ohnivá skála, bývalé hl. m. a úkryt Buddhova zubu , proslulé šrílanské relikvie.
3. den:Anurádhapura – Mihintalé : prohlídka rozsáhlých historických areálů  v bývalé slavné metropoli Anurádhapuře a v Mihintalé, kolébce šrílanského buddhismu .
4. den:Anurádhapura – Džafna : přejezd do tamilské části země, donedávna pro turisty nepřístupné – zastávka u milníků občanské války v Kilinoči a v průsmyku Elephant Pass; návštěva holandské pevnosti v Džafně a nejvýznamnějšího hinduistického chrámu ostrova Nallur Kandasvámi.
5. den:Džafna – Delft : celodenní výlet na ostrov Delft v Palkově úžině – malebné laguny, soustavy náspů mezi ostrůvky, lodí na nejzazší z nich – korálová architektura; divocí poníci a osamocené baobaby .
6. den:Džafna – Trincomalee: hinduistický kovil Thondaimanaru – cestou zastávka na nejsevernějším bodě ostrova Point Pedro; večer dojezd do letoviska u moře.
7. - 8. den:Nilaveli/Uppuveli : 2denní odpočinek na plážích v tamilské části ostrova, kterou začínají turisté znovu objevovat – bílý písek, pozvolný vstup do moře a minimum turistů; výlet lodí k NP Pigeon Island (mořské želvy, žraloci černoploutví), návštěva pevnosti Frederick se Skokem milenců.
9. den:rincomalee – Pollonaruva – Sígirija: přejezd do Pollonaruvy a prohlídka výstavního města jihoindických Čólů na březích vodní nádrže – nesčetné Buddhovy sochy, Královský palác nebo lázně; v podvečer přejezd pod Sígiriju.
10. den:NP Minnerija – Sígirija : výlet džípy za divokými slony do NP Minnerija; odpoledne věhlasná skalní pevnost tzv. Lví skála  obestřená záhadami.
11. den:Sígirija – Dambulla – Kandy: nádherné jeskynní chrámy v Dambulle zdobené malbami Buddhy ; exkurze do zahrady koření spojená s ochutnávkou; přesun do Kandy – svěžího města Šrílanské vysočiny.
12. den:Kandy : prohlídka překrásného města na březích stejnojmenného jezera –  největší botanická zahrada na Šrí Lance Peradeníja , návštěva místní batikové manufaktury, posvátný chrám Buddhova zubu  ; večer zhlédnutí nejdůležitějšího festivalu ostrova – Esala Perahera (předem rezervovaná místa na jedné z tribun).
13. den:Kandy – Nuvara Elija : přes populární  sloní sirotčinec v Pinnevalle do srdce Šrílanské vysočiny v nejvýše položeném městě ostrova – přejezd strhující krajinou horské oblasti s nepřeberným množstvím nádherných vyhlídek, cestou vodopád Ramboda (109 m).
14. den:Nuvara Elija – Kitulgala : Hortonovy pláně – procházka náhorní stepí ke "Konci světa" , strmému srázu tyčícímu se téměř 1000 m nad okolními nížinami, návštěva čajových plantáží a továrny na čaj ; odpoledne přejezd k řece Kelani – centrum adrenalinových aktivit na celém ostrově, relax a koupání.
15. - 16. den:Kitulgala – Praha: dopoledne možnost krásného canyoningu nebo splutí části řeky  – místo natáčení filmu Most přes řeku Kwai; odpoledne přejezd napříč ostrovem do Kolomba a večer odlet do ČR, přílet do Prahy 16. den.


Podobné zájezdy v této destinaci

73 990 Kč
Základní cena od 73 990 Kč

To nejlepší ze Srí Lanky + MALEDIVY S KOUPÁNÍM (letecky z Prahy)

FirstMinute
Srí Lanka
Exotické zážitky ze Srí Lanky a Malediv z první ruky… Poznáte Cejlon jako nikdo jiný, náš průvodce vám ukáže utajená místa a navíc zrelaxujete v luxusním resortu tropického ráje. Zhlédnete národní parky Horton Plains a Minneriya, úchvatné buddhistické chrámy i největší město Kolombo, užijete si projížďku…
termín: 27.03.2019 délka: 12 dní
37 490 Kč
Základní cena od 37 490 Kč

Heritance Ahungalla

Srí Lanka, Ahungalla
Poloha: resort se nachází na dlouhé písčité pláži, zhruba 200 m od poklidného rybářského městečka Ahungalla, 85 km jižně od Colomba a 115 km od mezinárodního letiště. Transfer trvá cca 2,5 hod. Vybavení: vstupní hala s recepcí/směnárnou, celkem 154 pokojů (130 pokojů deluxe, 15 luxusních pokojů, 5 suit,…
termín: 22.11.2018 délka: 8 dní
73 990 Kč
Základní cena od 73 990 Kč

To nejlepší ze Srí Lanky + MALEDIVY S KOUPÁNÍM (letecky z Prahy)

FirstMinute
Srí Lanka
Exotické zážitky ze Srí Lanky a Malediv z první ruky… Poznáte Cejlon jako nikdo jiný, náš průvodce vám ukáže utajená místa a navíc zrelaxujete v luxusním resortu tropického ráje. Zhlédnete národní parky Horton Plains a Minneriya, úchvatné buddhistické chrámy i největší město Kolombo, užijete si projížďku…
termín: 27.03.2019 délka: 12 dní

Nabízí

CHINA TOURS, s. r. o.

CHINA TOURS, s. r. o.

Vítězné náměstí 2
16000 Praha 6
telefon: 222 958 203

Poptat tento zájezd

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Katunayake 29 °C

Základní informace

Srí Lanka

Srí Lanka
Hlavní město: Colombo
Počet obyvatel: 18 323 760
Měna: LKR
Rozloha: 65,610 km2

Místopisy

zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://sri-lanka.vasezajezdy.cz/zajezdy/sri-lanka-s-festivalem-buddhova-zubu-503224/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://sri-lanka.vasezajezdy.cz