Šrí Lanka s festivalem Buddhova zubu

cena od 69 800 Kč termín: 02.08.2019 délka: 16 dní (zájezd č. 503224)

16 - denní zájezd

Před letním úplňkem ovládne Šri Lanku slavnostní atmosféra a Kandy, srdce ostrova, na 10 dní zrychlí svůj tep. Ulice města opanují slavnostně vyšňoření sloni a nejmohutnější ze všech nese na zádech Buddhův zub, tanečníci divoce tančí a bubeníci přivádějí publikum až na pokraj extáze... Pojeďte s námi zažít tuto jedinečnou atmosféru a navštívit to nej z ostrova Cejlon – Anurádhapuru, Lví skálu, Dambullu, Polonnaruvu, čajové plantáže, Vysočinu i národní parky. Navíc nahlédneme i do severní – tamilské – části ostrova, která se postupně otevírá turistům a nabízí nejen krásné pláže k oddychu.
Velikost skupiny:

6–16 účastníků

Ubytování: hotel ***

Stravování: polopenze

polopenze

Doprava: letecky

Nejbližší volné termíny

termín od termín do počet dní odlet cena od Rezervace
02.08.2019 17.08.2019 16 Praha 69 800 Kč rezervovat

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. - 2. den:Praha – Kolombo – Anurádhapura: přílet na Šrí Lanku a přesun do Anurádhapury – cestou bohatě zdobená pevnost Jápahuva ze 13. stol. zvaná Ohnivá skála, bývalé hl. m. a úkryt Buddhova zubu , proslulé šrílanské relikvie.
3. den:Anurádhapura – Mihintalé : prohlídka rozsáhlých historických areálů v bývalé slavné metropoli Anurádhapuře a v Mihintalé, kolébce šrílanského buddhismu .
4. den:Anurádhapura – Džafna : přejezd do tamilské části země, donedávna pro turisty nepřístupné – zastávka u milníků občanské války v Kilinoči a v průsmyku Elephant Pass; návštěva holandské pevnosti v Džafně a nejvýznamnějšího hinduistického chrámu ostrova Nallur Kandasvámi.
5. den:Džafna – Delft : celodenní výlet na ostrov Delft v Palkově úžině – malebné laguny, soustavy náspů mezi ostrůvky, lodí na nejzazší z nich – korálová architektura; divocí poníci a osamocené baobaby .
6. den:Džafna – Trincomalee: hinduistický kovil Thondaimanaru – cestou zastávka na nejsevernějším bodě ostrova Point Pedro; večer dojezd do letoviska u moře.
7. - 8. den:Nilaveli/Uppuveli : 2denní odpočinek na plážích v tamilské části ostrova, kterou začínají turisté znovu objevovat – bílý písek, pozvolný vstup do moře a minimum turistů; výlet lodí k NP Pigeon Island (mořské želvy, žraloci černoploutví), návštěva pevnosti Frederick se Skokem milenců.
9. den:rincomalee – Pollonaruva – Sígirija: přejezd do Pollonaruvy a prohlídka výstavního města jihoindických Čólů na březích vodní nádrže – nesčetné Buddhovy sochy, Královský palác nebo lázně; v podvečer přejezd pod Sígiriju.
10. den:NP Minnerija – Sígirija : výlet džípy za divokými slony do NP Minnerija; odpoledne věhlasná skalní pevnost tzv. Lví skála obestřená záhadami.
11. den:Sígirija – Dambulla – Kandy: nádherné jeskynní chrámy v Dambulle zdobené malbami Buddhy ; exkurze do zahrady koření spojená s ochutnávkou; přesun do Kandy – svěžího města Šrílanské vysočiny.
12. den:Kandy : prohlídka překrásného města na březích stejnojmenného jezera – největší botanická zahrada na Šrí Lance Peradeníja , návštěva místní batikové manufaktury, posvátný chrám Buddhova zubu ; večer zhlédnutí nejdůležitějšího festivalu ostrova – Esala Perahera (předem rezervovaná místa na jedné z tribun).
13. den:Kandy – Nuvara Elija : přes populární sloní sirotčinec v Pinnevalle do srdce Šrílanské vysočiny v nejvýše položeném městě ostrova – přejezd strhující krajinou horské oblasti s nepřeberným množstvím nádherných vyhlídek, cestou vodopád Ramboda (109 m).
14. den:Nuvara Elija – Kitulgala : Hortonovy pláně – procházka náhorní stepí ke "Konci světa" , strmému srázu tyčícímu se téměř 1000 m nad okolními nížinami, návštěva čajových plantáží a továrny na čaj ; odpoledne přejezd k řece Kelani – centrum adrenalinových aktivit na celém ostrově, relax a koupání.
15. - 16. den:Kitulgala – Praha: dopoledne možnost krásného canyoningu nebo splutí části řeky – místo natáčení filmu Most přes řeku Kwai; odpoledne přejezd napříč ostrovem do Kolomba a večer odlet do ČR, přílet do Prahy 16. den.


Podobné zájezdy v této destinaci

75 990 Kč
Základní cena od 75 990 Kč

Srí Lanka - Indie

Srí Lanka
termín: 07.07.2019 délka: 16 dní
39 990 Kč
Základní cena od 39 990 Kč

Srí Lanka - ostrov památek

Srí Lanka, Kandy
Oblíbený zájezd na exotickou Srí Lanku, nacházející se těsně nad rovníkem, uprostřed vod Indického oceánu. Srí Lanka se překládá jako „Krásná země” a my se o její kráse přesvědčíme. Objevíme fantastickou rozmanitost ostrova, kulturní dědictví buddhistů i hinduistů, nádherné chrámy s bohatou výzdobou,…
termín: 26.11.2019 délka: 10 dní
49 990 Kč
Základní cena od 49 990 Kč

To nejlepší ze Srí Lanky + NÁRODNÍ PARKY + TROPICKÉ PLÁŽE (letecky z Prahy)

FirstMinute
Srí Lanka
Jedinečný poznávací zájezd, během kterého zažijete Srí Lanku s průvodcem, který je tu jako doma. Projdete se národními parky Horton Plains a Minneriya, zhlédnete úchvatné buddhistické chrámy, paláce i největší město Kolombo, užijete si projížďku džípem mezi stády divokých slonů, nádherné pláže, želví…
termín: 20.09.2019 délka: 11 dní

Nabízí

CHINA TOURS, s. r. o.

CHINA TOURS, s. r. o.

Vítězné náměstí 2
16000 Praha 6
telefon: 222 958 203

Poptat tento zájezd

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Katunayake 29 °C

Základní informace

Srí Lanka

Srí Lanka
Hlavní město: Colombo
Počet obyvatel: 18 323 760
Měna: LKR
Rozloha: 65,610 km2

Místopisy

zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://sri-lanka.vasezajezdy.cz/zajezdy/sri-lanka-s-festivalem-buddhova-zubu-503224/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://sri-lanka.vasezajezdy.cz